Tryton trafi na Rynek

Utworzono: .

tryton_wizualka.jpg

Prace nad dokumentacją projektową rozpoczęły się już w ubiegłym roku. Urząd Miasta zwrócił się o opinię do Macieja Małachowicza, z wydziału architektury Politechniki Wrocławskiej, wiceprzewodniczącego Wojewódzkiej Rady Ochrony Zabytków w Opolu, autora między innymi projektu wykonawczego odbudowy kościoła Minorytów w Brzegu.
- Z jego opinią liczy się wojewódzki konserwator zabytków – mówi Artur Kotara, wiceburmistrz Brzegu. - Wydał pozytywna opinię, wprowadzając kryteria, w których projektant, dokonując opracowania, musi się zmieścić.
Zgodnie z tymi wytycznymi powstała dokumentacja projektowa, która została uzgodniona z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Rada Miasta na ostatniej sesji wyraziła zgodę na finansowanie tego projektu.
Aby można było ustawić fontannę, miasto musi spełnić jeszcze dodatkowe warunki. Pierwszy to uzyskanie pozwolenia od konserwatora zabytków na prowadzenie prac w części zabytkowej miasta, drugi to pozwolenie budowlane. Wojewódzki konserwator zabytków swoją decyzję ma wydać do 15 czerwca i wówczas zostanie ogłoszony przetarg wykonawczy. Jego rozstrzygnięcie powinno nastąpić w lipcu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już na początku sierpnia powinny rozpocząć się prace. Aby fontanna mogła funkcjonować, trzeba wykonać kanalizację, podłączyć wodę i energię elektryczną oraz zagospodarować teren wokół Trytona.
- Jest to bardzo ładny pomysł architektoniczny – mówi Kotara. – Fontanna będzie w południowo-wschodniej części rynku. Układ komunikacyjny zostanie zachowany - dodaje.
Na ustawienie w Rynku fontanny Trytona miasto ma zarezerwowane około 370 tysięcy złotych. Jaki będzie rzeczywisty koszt tego przedsięwzięcia, okaże się po przetargu.

Komentarze   

0 #36 lorito 2014-02-18 14:08
Brzeg,nigdy nie miał,nie na i nie będzie miał dobrego gospodarza.Gdyb y nawet mieli miliony do wydania ,to zrobia drugą przystań,drugi stadion i druga ul.Reja .
Cytować
0 #35 były mieszkaniec 2014-02-18 09:52
Po dłuższej nieobecności zalazłem się wieczorem na brzeskiej starówce.
Jedno co ciśnie się na usta to smutek, żal i przerażenie!
O godz. 19.30 jedynymi obecnymi są - menele, podejrzane typy wypluwające z ust niecenzuralne zdania i wszechobecni krzykliwi cyganie.
Nie chcę tu wracać! To nie jest mój Brzeg!
Cytować
0 #34 mały Wojtuś 2010-08-11 18:16
Jak zwykle pod koniec kadencji władze się ożywiają i liczą, że znowu ktoś się nabierze na ten kicz. Pewnie czują, że może im nie wyjść i dlatego biorą takie katasrofalne dla miasta kredyty. Zastanawiam się, co by tu jeszcze można spieprzyć Panowie? Może ratusz przenieść ma Poprzeczną albo Zamek Piastów Śląskich do Warszawy? Fontanna to za mało. Niestety nasz piękny pałacyk przy Chrobrego lada dzień się zawali, a "nasze" władze nie zrobiły NIC, aby go uratować.
Cytować
0 #33 BRZEŻANIN 2010-08-11 18:13
NAJPIERW CYGANÓW WYSIEDLCIE!!! BO JAK ICH ZNAM TO SIĘ BĘDĄ TAM KĄPAĆ SZCZAĆ I SRAĆ O OGÓLNIE BĘDZIE WSZYSTKO ZA SYFIONE I ZAMIAST PRZYCIĄGAĆ BĘDZIE ODSTRASZAĆ JAK MIEJSKIE KIBLE WSZYSTKIE TRZY NA 4O TYSIĘCZNE MIASTO!!!
Cytować
0 #32 zmartwiony emeryt 2010-08-11 17:17
Bardzo proszę rozpocząć działania zmierzające do wykonania remontu pałacyku przy ulicy Chrobrego bowiem tam jest historyczne miejsce na fontannę z Koniami. Jeżeli konserwator wyda pozwolenie to musi się liczyć z odejściem ze stanowiska . Protest w tej sprawie musi być skierowany do ministra kultury.Jeżeli pałacyk został sprzedany z 50% bonifikatą to dlaczego nie potrafimy wyegzekwować od właściciela obowiązku dbałości o obiekt zabytkowy . Rada miasta może zaprosi konserwatora zabytków na ulicę Chrobrego bo być może tego obiektu nie widział a być może minister kultury prześle mu zdjęcie z zapytaniem co wie w tej sprawie.Wcześni ej czy później fontanna z Koniami wróci na swoje historyczne miejsce i szkoda kasy podatników na inwestycje które w następnych wyborach na burmistrza miasta mogą mieć negatywny wpływ.Jestem przekonany ,że w planowanym miejscu fontanny może być wybudowany podziemny szalet który też potrzebuje kanalizacje i podłączenie wody a to już tylko następny krok dla ogródków w rynku nie tylko piwnych.Oczekuj e uchwały rady miasta ,że rynek naszego miasta musi wzorem Wrocławia tętnić życiem kulturalnym i towarzyskim a komu muzyka nocą przeszkadza może przenieść się na peryferie miasta i nie musi mieszkać w rynku .Dzięki nowej inwestycji szaletu miejskiego sanepid nie może zabronić prowadzenia działalności gastronomicznej bo w tym jest przeszkoda .Kto jest za nich swobodnie pisze i protestuje przeciw fontannie.
Cytować
0 #31 Pirat 2010-08-11 15:49
co się dziwić jak urzędzie miasta same trytony i lewiatany do stu kroć set beczek rumu ,fontanna jest nie potrzebna , cyganie już ręczniki szykują . zamknąć rynek porobić knajpy .
Cytować
0 #30 sebastian 2010-06-10 18:17
fontanna bardzo potrzebna rzecz dla Brzegu(LOL)...g ratulacje dla wlodarzy Oo
Cytować
0 #29 GRAFO 2010-06-09 16:49
Przeciez moi bracia w tym beda sie myli chodzi mi o cyganow more
Cytować
0 #28 X 2010-06-06 11:28
a morze zamiast trytona niech wroci fontana z konmi
Cytować
0 #27 bleee 2010-06-06 01:36
Zamknąć rynek, dać kamery, porobić ogródki piwne... a nie jakieś dziadostwo, gdzie będą szczały moresy stawiać >
Cytować
0 #26 AntyMore 2010-06-05 12:30
heh Moresy będą za free się kapać ;] omg lepiej zainwestujcie w drogi w Brzegu a nie jakaś obleśna fontannę
Cytować
0 #25 jura 2010-06-05 12:01
Typowo nasza, Polska dyskusja, polegająca w wiekszości nie na przedstawianiu argumentów za lub przeciw, ale na wyzwiskach i przpinaniu łat jeden drugiemu. Doceniam to, że ludzie widzą potrzeby miasta Brzegu, mojego miasta od 55 lat. Ale też nie można torpedować każdej propozycji dokonania zmian. Zawsze tak będzie, że jak będzie remontowało się ulice, to dlaczego nie buduje się przedszkola lub czegoś innego. Uważam, że jeżeli chcemy upiększać miasto to nie zaczynamy od opłotków a do centrum. Przykro, że część internautów nie zna pomnika trytona, który od lat poniewiera się po mieście. Fonntana z trytonem w rynku to jest właściwe miejsce. Tylko, że przy okazji należałoby zrobić porządek z ruchem samochodowym w rynku i z parkingiem. Ma być to miejsce reprezentacyjne , z ławeczkami, kawiarniami itp. Te 370 tyś. złotych nie wystarczą nawet na remont nawierzchni jednej ulicy. O porządki w mieście winno dbać miasto, ale jakieś obowiązki spoczywają również na mieszkańcach, bo my sami jesteśmy bałaganiarzami.
Cytować
0 #24 kris 2010-06-05 10:47
nic dodać nic ująć, ośmieszasz się facet:) uważaj bo zaraz eksplodujesz.
Cytować
0 #23 Leokadia 2010-06-05 04:32
Panie Robercie również uważam, że najważniejsze w życiu jest dobre samopoczucie. W kraju, w którym obecnie przebywam uważa tak większość społeczeństwa, z tą małą różnicą, że zamiast „dekli” ludzie tutaj mają głowy.
PS. Weź się chłopie ogarnij.
Cytować
0 #22 Janusz 2010-06-05 01:37
Przyznam,że nasze władze mają rozmach i nie mi tu oceniać zasadność tej decyzji.Dobra czy zła.Mam tylko jedno pytanie dlaczego od lat my mieszkańcy Brzegu dajemy się nabierać na spoty wyborcze walące w nas kłamstwem.Wybie ramy ludzi z takim czy innym wykształceniem, a może wybierzmy w końcu zwykłego gospodarza.Nie koniecznie z wyższym wykształceniem, nie koniecznie doświadczonego życiowo w sile wieku.
Może wybierzmy młodego człowieka z pomysłem na podniesienie świetności naszego miasta.Człowiek a bez układów,bez przynależności politycznej.Jeś li jest taki to nie ważne ile ma lat ja idę na niego głosować.
Cytować
0 #21 Robert 2010-06-04 23:51
Do kris
ty zwiedzasz świat?Tak,przy gwiazdy tańczą na lodzie i tańcu z gwiazdami a Toniego Halika to ściągli dawno z ramówki telewizyjnej,ni e zauważyłeś???Ah a,za tv tez nie płacisz,bo nic w nim niej ma,ciągniesz na lewo od sąsiada!!!Hahah a!!!Sam jesteś prostak i to zgredziały,bo jak ktoś mam inne poglądy i coś się innego komuś podoba to trzeba po nim jechać!!!I się dziwić że się z nami na świecie nie liczą jak nie potrafimy się liczyć ze sobą!!!Radze zmienić mentalność ale w twoim wypadku to zdecydowanie za późno!!!
Do ooooooooo!!!
Fo ntanna albo stadion nie poprawią tego by było lepiej w kraju,ja też ledwo wiąże koniec z końcem,nie jestem z jakiejś bogatej rodziny,której masz,bo mi Ci się należy!!!
Ale nie biedole jak tu niektórzy,bo nie ma,trzeba zakacać rękawy i naginać,innej rady nie ma!!!I żaden rząd który jest i jak będzie nowy,nie zmieni tej sytuacji,po prostu człowiek nie powinien rządzić drugim człowiekiem bo jest na to za mały!!!I tyle w temacie!!!
Cytować
0 #20 oooooooo 2010-06-04 22:30
w d.... mam tą fontannę, ceny żarcia walą w górę, a będą jeszcze bardziej, pensje nie wzrastają, więc co mnie obchodzi ta FONTANNA !!! Jasne jak ktoś ma dochód powyżej 10 tys. i jedno dziecko, to ma zachcianki typu fontanna. Ja mam problem jak związać koniec z końcem i niech szlak trafi tego, kto w takich czasach martwi się jakąś fontanną a nie rodzinami, które nie mają za co żyć !!!!
Cytować
0 #19 kris 2010-06-04 21:32
twój powyższy post tylko potwierdza to jaki jesteś :) maluczki, zakompleksiony nastolatek :) jak podrośniesz to zrozumiesz i wtedy może coś z Ciebie będzie. Lubię swój dom i lubię w nim siedzieć:) ale jeszcze bardziej lubię poznawać świat, dlatego często mnie w nim nie ma.
Aha, i nie krzycz, bo krzykiem nic nie zdziałasz, poczekaj na "kameralny" stadion i tam wyrzucisz z siebie agresję.
Cytować
0 #18 Robert 2010-06-04 21:02
Do kris!!!
Wali mnie to,że ty w coś wątpisz,siedz sobie zgredzie na dupie w domu i oglądaj taniec z gwiazdami!!!A ja pójdę sobie na meczyk i tam mordę podrę na porządnym stadionie!!!Bo uważam i będę uważał i nikt nie musi się zemną zgadać,mam to w d...,Brzeg zasługuje na mały,ładny,kame ralny stadion,bez dwóch zdań!!!I powinien on być zrobiony nie teraz jak jest szansa na Euro tylko parę dobrych lat wstecz!!!A do fontanny,będę uważa,że jak będzie, to sam pierwszy dupę na ławce posadzisz!!!Tyl e do ciebie,zapyział y zgredzie!!!
A teraz do pani Leokadii!!!
Moż e nie skończyłem wielkich uczelni jak wielmożna pani,ale mam poukładane w deklu i nie mamlonie że to trzeba,albo to!!!Sami chodzicie na wybory,wybierzc ie kompetentnych ludzi!!!Kto ich wybiera???Sami się wybierają???Nie ,wy ich wybieracie a później psioczycie jak przekupki na hali targowej!!!Wiel można pani Leokadio,jak się pani nie podoba władza która tyle lat nic nie robi,propozycja ,proszę ruszyć cztery litery i do boju!!!Jak to śpiewa pewien zespół,fajne słowa"POKAŻ NA CO CIĘ STAĆ"!!!Zrób więcej,teraz jest równo uprawnienie,kob iety walczą!!!Siekie rka i do boju!!!Życzę powodzenia!!!I wielki poklask będzie z mojej strony i nie tylko!!!Jeszcze raz,POWODZENIA! !!
Cytować
0 #17 Ktoś 2010-06-04 20:40
Fontanna? Toż to ktoś na głowę upadł. Krzywe chodniki, dziurawe drogi, straszące rudery, ale fontanna będzie... Tak, tak Robercie, mamy się cieszyć z Euro... które i tak nam zabiorą, bo głupotą było w ogóle zgłaszać kandydaturę Polski. Są pilniejsze potrzeby od pomników, fontanny i innych bzdur!!!
Cytować
0 #16 Leokadia 2010-06-04 19:25
Po co wdajecie się w dyskusje z "kumatym" Panem Robertem, przecież nie trzeba kończyć odpowiednich uczelni, żeby stwierdzić, że koleś ma problem i to spory. Najlepsza wstawka to ta, o spoczywaniu na laurach. Pan obecny burmiś ma niewątpliwe sukcesy, po których ewentualnie mógłby spocząć na laurach, ale dotyczą one jedynie tworzenia układów kokieteryjno-to warzyskich. Niestety inwestycji za „unijną kasę” nie zaliczam do takowych (nie oceniam celów), gdyż takie sukcesy w Polsce obecnie mają niemal wszyscy, a ci którzy ich nie mają, powinni siedzieć za działalność na szkodę społeczeństwa, odpowiednio do zarządzających spółkami prawa handlowego. Niestety w inwestycjach kreujących nowe miejsca pracy i ewentualne przyszłe dochody w budżecie (Skarbimierz to odrębna gmina, to uwaga dla ”kumatych”) mamy, jako miasto ocenę ZERO, ale żeby być uczciwym to takie "sukcesy" mają wszyscy zarządzający tym miastem od początku przemian ustrojowych, włączając w to najwybitniejsze go z wybitnych Pana Macieja S. Wygląda na to, że 90% "elit" tego miasta należałoby mocno przewietrzyć, ale kto to ma zrobić, bo chyba nie tacy "kumaci" wyborcy jak Pan Robert. I jeszcze odnośnie promocji miasta, o której mówi Pan Robert. Oczywiście jest ona wciąż możliwa, jest tylko jeden warunek owa reprezentacja narodowa zamieszka u Pana Roberta na chacie, bo chyba już nikt nie ma wątpliwości, co do budowy hotelu. Zresztą Pan Mirosław S. jest tak samo „kumaty” jak nasz obecny burmiś i tak jak on kilka lat temu, tak on teraz salwował się ucieczką ze świetnie zarządzanej własnej firmy, na ciepłą posadkę (w tym przypadku w Elektrowni Opole)
PS Drogi Panie Robercie sprawdź czy aby na pewno nie pomylił ci się komp z kompostem
Cytować
0 #15 kris 2010-06-04 14:10
do Roberta
masz trójkę dzieci ... wątpię. Wszyscy będą dumni z fontanny i stadionu - chyba cię porąbało. Chyba tylko ludzie Twojego pokroju. Krzyczeć tylko potrafisz. Śmiem przypuszczać, że to ty pomidorami na hali handlujesz:) A co żeś takiego narobił w tym Brzegu by krzyczeć, że inni nic nie robią, no pochwal się? A na pewno tłumy będą do nas walić na stadion i fontannę oglądać...tylko , którymi drogami??? bo naszymi drogami to już się nie da jeździć. Cóż, gawiedź się cieszy bo będzie sobie nogi myć w fontannie.
Cytować
0 #14 Robert 2010-06-04 12:56
Do Ewelina:
Marzyc iel zemnie?Pewnie,k ażdy mam marzenia,jeden większe drugi mniejsze!A Ty nie masz Ewelinciu?
A do dzieci!Mam trójkę!W różnym wieku i nie mów że nie mam, jak nie masz pojęcia!Ja nawet nie wspomniałem że nie jest potrzebne przedszkole czy żłobek,czytaj ze zrozumieniem!Ta ka drobna rada!
A co do Euro,to się zdziwisz i to bardzo!Na pewno jest tyle do zrobienia,czy ulice,parkingi i wiele różnych spraw jest do zrobienia,ale też są wspólnoty mieszkaniowe,kt óre też nic nie robią a biorą kasę i ją kiszą!A jak się czyta na przykład teksty że po co robić np. ul.DŁUGĄ,MLECZN Ą i coś tam jeszcze było nie pamiętam,jak będzie tak samo z piepszone jak na ul.Reja,lepiej nic nie robić,to wszyscy wezmą za normalne a jak jest plan i go realizują to lecieć z hasłami,że są ważniejsze sprawy,są i będą,nie odrazy wszystko będzie zrobione,jak tyle lat nic się nie robiło a większość pieniędzy pochodzi z UE i też mają odgórny nakaz na co można je przeznaczyć!!!
Ewelincia,Pozdr awiam!!!
A i tak sądzę że fontanna na Rynku będzie wyglądała w dechę i stadion jak zrobią,też wszyscy będą dumni z tego!!!
Cytować
0 #13 babcia_moherowa 2010-06-04 12:07
Oławska ciągle zalewa woda,mieszkańco w krew...na chodnikach nogi można polamac,na ulicach ludziska niszczą zawieszenie swoich samochodów ,na każdym kroku brud a my budujmy pomniki lub je rozbierajmy hehe...budujmy fontanny,rozbud owujmy straże miejskie i inne twory itp.itd.
Już za opare lat beda tlumy walic do naszego Brzegu,taaaaaaa aaaaaa,nie wierzycie???
Be da podziwiac ten skansen zaniedbań ,brudu i niechlujstwa,po mnik jak nie należy rzadzić i jak szybko mozna tak piekne niegdys miasto doprowadzic do ruiny.
Powodzen ia "elyty" hehe...
Cytować
0 #12 Anioł 2010-06-04 11:59
My tu w niebie obserwujemy społeczeństwo Polskie i jesteśmy w szoku. Będą wybory prezydenta i społeczeństwo wybierze takiego kto jest do większości społeczeństwa podobny, czyli Kaczyńskiego. Wielką rolę odgrywa w wyborach Kościół rzym-kat , który zdegenerował to społeczeństwo i ludzie nazywają księży swoimi ojcami. Jak wielka rozpusta musi być by nie mieć żony i być ojcem tysięcy dzieci. Podobnie będzie z wyborem prezydenta, ludzie wybiorą ojca narodu który nie ma żony tylko ma kota.
I społeczeństwo to wkrótce po wyborze też dostanie kota kak Trytron na rynku brzeskim!
To cały naród będzie miał wtedy kota.
Cytować
0 #11 Ewelina 2010-06-04 04:34
Do Roberta:
Marzyc iel z Ciebie nieziemski,jesl i myslisz,ze tu w 2010 bede tlumy w czasie trwanie euro,ja wgl watpie,zeby do tego mialo dojsc,ze nie wspomne o organizacji euro w polsce.A co do zlobkow i przedszkoli,to od razu po Twojej wypowiedzi wnioskuje,ze nie masz dzieci,ale wyobraz sobie,ze ja mam i wielu moich znajomych tez,a problem jest ogromny,bo w zlobku zero miejsc,a z przedszkolem tez nie jest za wesolo,co z tego,ze sa 2 prywatne zlobki w Brzegu skoro wiekszosci na to po prostu nie stac :( wiec nie pisz,ze nie sa potrzebne ,bo sa bardziej niz ta fontanna,fakt ladnie to bedzie wygladalo itd,ale tyle kasy,ze tak brzydko powiem na pierdole,to sorry bardzo,ale jednak sa wazniejsze rzeczy,chocby parkingi,ze nie wspomne o drogach,tego jest duzo,jak zaczne wymieniac,to nie skoncze,ale po co,bedziemy mieli fontanne i jak to napisales bedzie git,bo dzieki temu sie ludzie zjawia w Brzegu.
Cytować
0 #10 rsv 2010-06-04 02:12
Kasandra dajesz......... .....radę hehe
Cytować
0 #9 Kasandra 2010-06-03 23:40
Wały sypać, a nie fotanny budować!!!!!. Płynie potężniejsza fala od tej , która była w maju br. W Brzegu osiagnie dużą wysokość, a może i jeszcze większą!!!! w [metrach], a nie w stopach, czy też barach- nie mylić z Panem Sebastianem!!!! !!! 1 stopa[ang.]>1ft .= 0,3048 m
Piszę ja to Wam - złowieszcza Kasandra!
Nigdy sie nie mylę, prosiłam pisząc, aby nie zapraszać do Brzegu co niektórych polityków z partii o śmiesznej nazwie "Prawo i Sprawiedliwość! !!" Nie słuchano mnie. Na efekty nie trzeba było długo czekać! Ledwie co Brzeg otarł się o nieszczęście- mogło być gorzej! Bogu należy dziękować!!!
Ws zyscy wiemy jak to się skończyło i wiemy co się święci!
I jeśli nie zaczniecie sypać i umacniać tych wałów to nie skończy się na wulgarnym okrzyku- Q.............. ......waaa!
Cytować
0 #8 Gerwazy 2010-06-03 23:19
Bzdurna dyskusja, bo nigdy nie ustali się listy co jest potrzebniejsze miastu.Każdy ma inne priorytety,więc umówmy się,iż wybierzemy dobrych radnych(a nie kłótliwych jak teraz) i będą w miarę nas zadowalać swymi pomysłami.Choć oczywiste jest,że Tryton jest zagrywka pod wybory.
Cytować
0 #7 Robert 2010-06-03 22:42
Dalej mamlonicie,prze kupy!!!Na hale,pomidory sprzedawać!!!Wz iąść się za siebie powtórzę!!!Prze dszkola,żłobki? ??W wielu krajach Europy to wszystko jest prywatne i może czas by to samo zrobić w Polsce a nie biadolić że to i to,nie jest zrobione!!!Żal mi was!!!Fakt i na pewno są ważniejsze potrzeby niż fontanna i jeszcze stadion doszedł!!!ŁAŁ!! !Ale jak Brzeg będzie gościł jakąś kadrę narodową,to będzie niezła reklama dla miasta,ale by to było,to trzeba wyłożyć kasę!!!Ale jak wszystko pójdzie w dobrym kierunku,to będziecie piali z zachwytu a teraz przekupy siedzą i gdakają!!!Na spacer,głowy przewietrzyć!!! Kumaci inaczej!!!
Cytować
0 #6 kris 2010-06-03 22:24
Romcio święta racja :) jest tyle ważniejszych rzeczy, na które ciągle brak środków w miejskiej kasie. Zrealizować najpierw to co jest najbardziej potrzebne miastu, a jak starczy kasy to można takie "wiśienki" realizować. Przy obecnym stanie rzeczy to kpina ze społeczeństwa. Jak napisane wyżej - brud i niechlujstwo, zabytki się sypią, miasto się gospodarczo cofa, nie ma kasy na drugi żłobek, na przedszkole, na DPS i wiele innych ważnych spraw. Ale na stadion i fontannę jest....Aby tak dalej
Cytować
0 #5 romcio 2010-06-03 20:09
Waly budowac bo nas Odra zaleje jak nic a nie jakies fontanny,skatep arki czy inne bzdety.
Czy te ostatnie powodzie nie naucza rozumu naszych "włodarzy"???
R e dla Roberta;miasto Brzeg BYLO pieknym miastem kilkadziesiat lat temu panie kumaty hehehe...a teraz to i piętnascie fontant nie poprawi widoku jak brak gospodarza a brud i niechlujstwo na kazdym kroku.
Cytować
0 #4 Robert 2010-06-03 19:17
Zamiast się cieszyć że miasto coś robi a nie siadło na laurach to biadolicie,to jest nie zrobione,tu jest brudno!!!Może każdy najpierw by się po paczył na siebie???Nie rzucaj papierków na ulice i nie dopalonych kiepów,na pewno będzie czyściej!!!Fran cowat polska mentalność!!!Ni gdy wam nie dogodzisz!!!Brz eg jest tak pięknym miastem że naprawdę takie szczegóły jak np.fontanna w centrum miasta,dodała by mu jeszcze uroku!!!Lepiej siąść przed kompem i piepszyć głupoty!!!
Pozd ro dla kumatych!!!
Cytować
0 #3 ... 2010-06-03 19:12
300tyś na jakieś fontanny to mają a zamiast tak postawić skatepark? przynajmniej były by większe korzyści niż jakaś fontanna
Cytować
0 #2 nieznana ;) 2010-06-03 17:46
No, pewnie masz racje;)
Cytować
0 #1 pinio 2010-06-03 16:05
no [censored]e. w mieście bród smród a na rynku ma stanąć fontanna. nie wiem po co.może to przedsięwzięcie ma na celu poprawę higieny mniejszości... no cóż jedna już była fontanna stoi na dziedzińcu zamka bezużyteczna. może by zapytać mieszkańców co sądząo tym. 370 tyś na realizację... potem co roku na czyszczenie i dbanie o to, jak teraz nie ma środków na utrzymanie czystości skoro wszędzie brudno i ponuro.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież